VOŇAVÉ POHÁDKOVÉ UČENÍ

24. 02. 2023     sekce: Předškoláci     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

Byla jednou jedna pohádka a ta začala v naší škole v pondělí 20.února. Voněl z ní les, lesní plody a hlavně perník.

Pozvali jsme již tradičně do školy děti z mateřinek, aby prožily neobyčejný den, aby si nejen hrály, ale i připravovaly na vstup do školy. Všechny úkoly perníkového učení směřovaly k potřebným znalostem u zápisu.

A tak po veselé písničce a tělovýchovné chvilce začalo to pravé voňavé učení. Děti si zopakovaly barvy, určovaly geometrické tvary, cvičily správný úchop tužky, procvičily a uvolňovaly ruku, poslouchaly, odkud přichází zvuky lesa, popovídaly si o zvířátkách a budoucí paní učitelky prvních tříd se opravdu divily, kolik toho děti již znají.

Předškoláci u  nás nebyli letos poprvé. Již před Pohádkovým učením k nám zavítali na prohlídku školy, setkali se s dětmi prvních tříd, učili se s nimi, také pracovali s roboty a viděli moc hezké divadlo.

Pohádkové učení s vůní perníku nebylo poslední. Budeme se děti těšit u dalšího pokračování a s novou pohádkou. Myslím, že tentokrát bude mňoukat a štěkat. Hádáte správně, další pohádkové odpoledne  bude s pejskem a kočičkou.