Výchovný poradce

Konzultační hodiny:

Pondělí 8:00 - 9:00

Středa 14:15 - 15:00, jindy po domluvě

Dotazy a podněty můžete psát na krausova(zavinac)zssromotovo.cz

Do pracovní náplně výchovného poradce patří tyto činnosti:

• Koordinuje činnost školního poradenského pracoviště.
  • Vede přehled žáků s potřebou podpůrných opatření, podílí se na zpracování potřebné dokumentace.
  • Spolupracuje s pedagogickou poradnou, speciálně pedagogickým centrem, se středisky výchovné péče.
  • Věnuje zvýšenou pozornost žákům s problémovým vývojem a rizikovým chováním.
  • Organizuje individuální porady s rodiči při řešení výchovných a výukových problémů žáků.
  • Pomáhá při řešení konfliktních situací ve škole.
  • Společně s metodikem prevence sleduje projevy zneužívání návykových látek a ostatní patologické jevy (patologické hráčství, šikanování, vandalismus, brutalita, rasismus, kriminalita,…) a navrhuje nápravná opatření.
  • Spolu s vedením školy zajišťuje spolupráci s orgány péče o dítě, sociálním kurátorem, sociálně právní komisí na ochranu dítěte, s Policií ČR.
  • Poskytuje poradenskou činnost pro rodiče a žáky při volbě povolání.
  • Zjišťuje zájem žáků o studium ve středních školách, spolupracuje s třídními učiteli.
  • Eviduje nabídku studia ve středních školách a další informace významné pro volbu dalšího studia, zajišťuje styk se zástupci středních škol, spolupracuje s úřadem práce.
  • Poskytuje rodičům a žákům informace při odvolacím řízení.
  • Zpracovává přehled o úspěšnosti žáků v přijímacím řízení.
  • Účastní se jednání výchovné komise.