Povídání o pejskovi a kočičce

26. 03. 2024     sekce: Předškoláci     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

Bylo - nebylo, tak začíná většina pohádek. A ono bylo. Jedno pěkně nabité pondělí prací, úsměvy, štěbetáním, hopsáním i zpíváním při Pohádkovém učení s pejskem a kočičkou.

Opět jsme totiž pozvali do naší školy budoucí prvňáčky, aby si vyzkoušeli a hlavně nám ukázali své dovednosti a znalosti, které budou potřebovat již brzy při zápisu do první třídy. Jistě přišli s rodiči ti, kteří zamíří k nám i ve dnech zápisu.

Děti své budoucí paní učitelky ujistily, že umí spoustu věcí,  Na interaktivní tabuli i v pracovním listu děti cvičily psaní rovné čáry, při tom se snažily správně držet tužku či pastelku. Zopakovaly si dále barvy, geometrické tvary, postřeh při hledání stejné rukavice do páru, ale také při hledání rozdílů na obrázcích. Také písnička nesměla chybět. Samozřejmě také o pejskovi a kočičce. Podařilo se nám rozezpívat i rodiče a vyloudit úsměvy na jejich tvářích. Vyzkoušeli jsme si, že děti umí i počítat do pěti a dobře znají všechny ingredience, které pejsek s kočičkou dali do jejich dortu. Za dobrou práci byly děti odměněny  sladkou „dešťovkou“, úplně podobnou té, kterou kočička zašila pejskovi kaťata.

Bylo to moc pěkné odpoledne a my věříme, že již zmiňovaný úsměv rodičů nám zůstane i do dalších společných let, kdy budou děti vodit do naší školy.