Turisticko-mediální kurz 2024

26. 06. 2024     sekce: Fotogalerie     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku
Úvodní slovo

Každým rokem naše škola pořádá pro žáky devátých ročníků týdenní turisticko-mediální kurz. Účastní se jej většina žáků devátých ročníků.
Denní náplní jsou zajímavá putování pěšky na nejrůznější místa v okolí zvolené základny. Další náplní je příprava mediálního obsahu, v našem případě filmu. Tak, aby si žáci vyzkoušeli profesionální tvorbu filmu. Příprava na tuto akci začíná asi měsíc před odjezdem. Žáci se rozdělili do skupin po 6 až sedmi do skipin. Museli si vymyslet příběh, svého filmu. Na tento příběh připravit scénář s dialogy, popisem prostředí, seznamem pomůcek, kulis, .... Žáci si rozdělí role: režisér, kameraman, scénárista, maskér, ... Kolektiv je malý, film je nízkorozpočtový, takže jedna osoba zastává většinou více funkcí a pokud je potřeba větší obsazení komparzu můžou si týmy pomáhat i mezi sebou. 
Práce pokračuje na kurzu výběrem míst k natáčení, přípravou místa, přípravou kostýmů, přípravou herců, samotným natáčením. Na závěr následuje postprodukce to znamená prohlédnutím natočeného materiálu, výběr scén, které budou požity, střihem, výběrem hudby, přípravou titulků. Vyvrcholením celého snažení je slavnostní promítání na noci filmových talentů.

Popis žáků jak to vidí žáci 9. ročníku, kteří mají kurz již za sebou, si můžete přečíst zde.
V první polovině června se žáci devátých ročníků zúčastnili turisticko-mediálního kurzu. Žáci jeli na kurz ve dvou termínech, od 3. do 7. června jela třída 9.B, od 10. do 15. června třídy 9.A a 9.C. První skupina byla ubytována v hotelu Luka, který se nachází v Beskydech, kousek od vesnice Velké Karlovice a Soláně. Druká skupina byla ubytována v hotelu Brněnka u Velkých Losin v Jeseníkách.
Jak už název kurzu napovídá, žáci se učili pracovat s fotoaparátem a videokamerou a dozvěděli se něco víc o tvorbě filmů a fotografování. Nově nabyté informace ohledně fotografování si žáci mohli vyzkoušet během každodenních výšlapů a vycházek, na něž tak máme spousty vzpomínek, právě v podobě fotek. Volný čas žáci trávili na pokojích nebo u bazénu, večery jsme pak společně trávili ve společenské místnosti hraním her.
V průběhu kurzu byli žáci rozděleni do několika skupin, každá skupina měla za úkol natočit na kurzu krátký film. Žáci si tak rozdělili funkce, dopředu si připravili scénář a na kurzu natáčeli a stříhali. Díky vlastnímu filmu si tak mohli vyzkoušet, jak vlastně film vzniká, pracovali s editorem videí, ale hlavně si během natáčení užili i spoustu zábavy. Výsledné filmy jsme společně zhlédli náš poslední, čtvrteční večer. Vy máte možnost zhlédnout je na školním youtubovém účtu.

Na pvním kurzu byly tři skupiny.
Skupina1: Barbora Kulásová, Štěpán Vinklárek, Sebastián Stupárek, Vojta Dostál, Vanessa Sommerová, Lukáš Kandler
Skupina2: Terezie Plesníková, Ela Nedělková, Michal Čižmár, Erik Michalík, Antonín Bilka, Valerie Kopřivová, Adéla Emma Hýžová  
Skupina3: Vendula Kočvarová, Tereza Nádvorníková, Edita Šarmírová, Ellen Klingerová, Marek Grammer, Alexandra Šomanová

Na druhém kurzu byly  skupiny.
Skupina4: Petr Adler, Anička Sýkorová, Honza Kadlec, Jakub Post, Zuzana Elsnicová, Tomáš Richter, Nela Šišková Patrik Jakel
Skupina5: Eliška Stryková, Adéla Nevrlová, Natálie Musilová, Patrik Jakel, Vojtěch Randýsek, Jakub Talaš, Jan Kamidra
Skupina6: Matěj Chalupa, David Bujáček, Sofie Nella Machová, Anna Tománková, Aneta Lukšíková, Matyáš Hazmuka Veronika Randusová
Skupina7:
Skupina8:

Co jsme dělali celý týden. Snažili jsme se vyvážit práci s digitálními technologiemi a pobyt v přírodě a zdravý pohyb. Vše se přizpůsobovalo počasí, což byl klíčový faktor, jak pro natáčení tak pro pohyb venku. Dále jsme se snažili zažít hodně strandy, nějakou tu práci nejlépe pokud se to podařili sloučit. 

První kurz 9. B:

Pondělí 3. června byl den kdy celý kurz začal. V ranních hodinách jsme měli sraz před naší školou ZŠ a MŠ Šromotovo. Chvíli po srazu jsme museli počkat, jelikož měl autobus zpoždění v koloně, ale pro nás to byla výhoda, protože pár z našich spolužáků bylo ve stejné situaci. Na místo ubytování, což byly Velké Karlovice, penzion Lúka, jsme jeli zhruba hodinu a půl a poté, co jsme dorazili jsme měli chvíli na rozkoukání a vybalení. Dále už byl čas oběda na který jsme měli zeleninovou polévku a dále vepřovou kýtu na kmíně s dušenou rýží. K tomu jsme také dostali salát. Po obědě byl odpolední klid po kterém jsme šli ven, kde jsme jako jednotlivé skupiny, co spolu natáčí film dostali fotoaparáty s kterými jsme měli možnost fotit různé detaily. Jelikož jsme to ale my, nebylo na nich jen tohle. Po této zhruba tříhodinové procházce při které jsme taky došli k hospodě, kde jsme měli možnost si něco koupit, jsme dorazili zpět na chatu. Měli jsme další volný čas a také svačinu. Poté v 6 hodin večer byla večeře ke které jsme měli zapékané těstoviny. Dále už jsme si pouze prohlíželi a komentovali naše fotografie a byl večer. Najezení už jsme měli čas pro sebe a své kamarády. V 10 hodin byla večerka a šli jsme spát. 
Kulásová   

Většina z nás si povídala dlouho do noci, a proto úterní vstávání nebylo snadné. Šli jsme na snídani, během níž jsme si všimli, že by nám pár hodin spánku neuškodilo. Dopoledne jsme natáčeli nebo jsme se o to alespoň pokoušeli. Byly to jedny z našich prvních záběrů. Samozřejmě vzniklo hodně nepovedených scén, u kterých jsme se později nasmáli. Na řadu přišel oběd, který bohužel dnes nikomu nechutnal. Měla to být rajská omáčka s knedlíkem, ale s rajskou to nemělo nic společného. Kvůli nedostatku spánku předchozí noc jsme ocenili odpolední klid, který většinou trval od 12:30 do 14:00. Spánek nám prospěl. Jelikož skoro celý den pršelo byli jsme odpoledne připraveni opět natáčet. Následovala večeře, na kterou byla kotleta s bramborovou kaší. Z předchozí noci jsme se poučili a tentokrát jsme šli spát dříve.      
Kočvarová

Středeční snídaně byla opět dle vlastního výběru. Po snídani jsme se převlékli a šli jsme na túru. Mysleli jsme si, že to bude krátká túra, ale nakonec jsme ušli 10 km. Všichni jsme si to moc užili a nafotili jsme zase pár fotek. Cestu jsme si pletli věnečky z kytel. Nakonec jsme dorazili do Vlkých Karlovic, kde byl největším lákadlem obchod, kde jsme si nakoupili dobrůtky. Potom jsme šli lesem do velkého kopce. Všichni jsme byli za dýchaní, ale když, jsme viděli hotel, tak jsme všichni byli vděční, že už je konec. Po krátké hygieně, jsme šli na oběd, což byla Frankfurtská polévka a sladké knedlíky, na které jsme se všichni moc těšili. Po obědě jsme měli klid a naše skupinka ještě dotáčela poslední scénky. Svačinka byla tvarohová pomazánka. A potom jsme měli večer ve společenské místnosti aktivity, kde jsme se dívali na fotky, které jsme za den vyfotili. Večerka byla v deset hodin, ale my jsme ještě nemohli jsme usnout, tak jsme si povídali.
Šarmírová

Ve čtvrtek už nám začalo docházet, že je pomalu konec. Ráno jsme vstali a šli na snídani. Po snídani jsme šli na pokoj. Už jsme měli rozstříhaný film, ale chyběly nám ještě nějaké záběry, a tak jsme začali točit scény, které chyběly. Vrátili jsme se na pokoj a začali balit a uklízet. Na svačinu byl oplatek. Bylo 12 hodin a my jsme šli na oběd do jídelny. Pochutnali jsme si na vývaru a řízku s bramborem. V odpoledním klidu jsme ještě dotočili záběry. Na odpolední svačinu byla vánočka. Zbytek dne jsme proseděli ve společenské místnosti a stříhali. Večeře byla dobrá, byly špagety. Večer jsme se podívali v jídelně na filmy, které celá naše třída vytvořila. Náš ale nebyl sestříhaný podle našich představ, a tak jsme ještě chvilku stříhali ve společenské místnosti. Potom jsme byli u kluků na pokoji a užívali si poslední večer. Někdo se šel osprchovat a potom jsme se na chvilku přesunuli na náš pokoj. Tam jsme ale nebyli moc dlouho, protože už jsme byli unavení, a tak jsme šli spát. Měli jsme možnost jít dělat nějaké fotky se světly, ale už jsme na to neměli sílu. My se s holkama  rychle osprchovaly, pustily si zvuk na Spotify, který nám pomohl rychle usnout a šly spát.
Plesníková

Poslední ráno jsme vstali celkem brzy, většina z nás kolem půl osmé, protože v osm hodin ráno jsme měli domluvenou snídani. V jídelně byly stejně jako předchozí dny připraveny švédské stoly, a každý mohl vybrat na co měl chuť. Po snídani si nás učitelé zavolali do společenské místnosti a řekli nám, že se máme do půl jedenácté sbalit a vyklidit pokoje. Mně šlo balení rychle díky tomu, že jsem se z větší části sbalila již předchozí den večer, takže jsem byla za chvíli hotová. Když jsme si někteří odnesli své věci dolů, pan učitel Drábek nám nabídl, že si můžeme vyzkoušet létat s dronem. Nadšeně jsme nabídku přijali a vystřídali se u pilotování. Když měli všichni sbaleno a věci byly u vstupu, šli jsme celá třída včetně učitelů na hřiště, kde jsme si říkali své nejlepší zážitky z kurzu. Taky jsme za pomocí 360° kamery natočili video, jak máváme a poté odbíháme. Pak jsme ještě jednou využili dron, natočili jsme se z výšky a vyfotili se. Skládání se do obrazce srdce bylo velmi zábavné, protože se nám to docela dlouho nedařilo. Poté už přijel náš autobus, tudíž jsme si naložili věci, nasedli a vyjeli směr Hranice. Cesta trvala hodinu a půl a kromě toho, že byla část Hranic uzavřená kvůli opravě silnice, byla bez problémů. Autobus nás dovezl ke škole, kde jsme vystoupili, vzali si své věci a odešli domů. Celý týden jsme si všichni moc užili a bylo to skvělé zakončení základní školy. 
Kostková

První kurz filmy:

Farmář hledá ženu ZDE

Scénář nasaly Terezie Plesníková, Ela Nedělková, o střih se postaral Michal Čižmár, režii si vzala na starost Ela Nedělková. Ve filmu uvdíte tyto herce Erik Michalík - Marie Žužu, Antonín Bilka - Jirka Koloušek, Terezie Plesníková - Zdeněk Komár, Valerie Kopřivová - Yveta Morská, Adéla Emma Hýžová - Gloria Nováková, Ela Nedělková – babička.

Pořad Farmář hledá ženu dává šanci najít skutečnou lásku v tvrdých podmínkách práce v přírodě. Dva farmáři měli možnost ukázat svoje kvality, ale i nedostatky. Doufají, že jejich spřízněné duše je přijmou takové, jací jsou. Ze začátku pořadu jsme se seznámili s herci, kteří byli odhodláni nějakou tu lásku najít. Pak už se šlo na věc. Jirka Koloušek si s Marii Žužu velmi rozuměl, avšak u druhého páru to skřípalo. Byly to dny a noci hádání. Jak to dopadlo, se dozvíte po zhlédnutí pořadu.

Prostřeno ZDE

Náš film se jmenuje „Prostřeno“. Scénář napsala Vendula Kočvarová.  Role obsadili Tereza Nádvorníková – Nikola Hessi, Edita Šarmírová – Janinka Slepičková, Vendula Kočvarová – Ivoš Sládek, Ellen Klingerová – Francesca Shine a ten nejlepší herec nakonec Marek Grammer, který ztvárnil roli Honzy Šindlera. Film sestříhala Alexandra Šomanová.

Film začíná seznámením a sdělením důvodu účasti soutěžících. Potom následují krátké záběry, které jste mohli vidět „minule“. Po těchto záběrech začala krátká ukázka ze čtvrtečního dílu, kde účastnící navštívili Nikol. Potom následovala druhá a poslední ukázka z pátečního „vaření“, které prostíral Ivoš. Po ukázkách následovalo vyhlášení výherce, které bylo docela zajímavé. Jen se sami podívejte.

Soudkyně Barbora ZDE

Na scénáři se tak nějak podíleli všichni, Barbora Kulásová, Štěpán Vinklárek, Sebastián Stupárek, Vojta Dostál, Vanessa Sommerová, Lukáš Kandler. Střih obstarala Barbora Kulásová, Režisérkami se staly Vanessa Sommerová a Barbora Kulásová. Za kamerou byla Vanessa Sommerová.

Ve filmu uvidíte: Barbora Kulásová – soudkyně Barbara, Štěpán Vinklárek – advokát obžalobce, Vanessa Sommerová – svědek obžalobce, Sebastián Stupárek – obžalobce Vladimír Kokolík, Vojta Dostál – advokát obžalované, Lukáš Kandler – obžalovaná Žaneta Kokolíková a Mariana Kostková – svědek obžalované.

Realitní show soudkyně Barbora rozhoduje o bizarních případech u soudu. V tomto díle se bude rozhodovat o rozvodu a přebrání dětí do péče otce, nebo matky. Paní Kokolíková požaduje rozvod a děti do své péče, kvůli zdravotnímu stavu svého manžela, který má větry. Během soudu došlo k několika násilným činům proti Vladimírovi Kokolíkovi od Žanety Kokolíkové. Toto soudu ukázalo, že paní Kokolíková má problémy s chováním a má sklony k násilí. Jak to dopadlo s Vladimírem Kokolíkovou a Žanetou Kokolíkovou? To se dozvíte po zhlédnutí filmu.

Druhý kurz 9. A, 9. C:

Na mediální kurz jsme přijeli v pondělí okolo oběda, ubytovali jsme se a obědem jsme začali den. Cesta autobusem ubíhala rychle a byla zábavná. Následně na oběd byl vývar a vepřo knedlo zelo. Po obědě jsme se vydali na výšlap na rozhlednu kousek od našeho penzionu Brněnka. Učitelé příliš nevychytali cestu, a proto jsme zprvu šli přes louku, kde byla mokrá vysoká tráva. Potom jsme se dostali na lesní cestu, kde se nám šlo hned lépe. Počasí bylo ideální, nebylo horko a ani zima, proto jsme na rozhlednu vyšli vcelku rychle a v pohodě. Po cestě jsme měli za úkol fotit rostliny a živočichy, se kterými se setkáme. Po návratu jsme měli jsme trochu času pro sebe a poté jsme se přesunuli na večeři. Na večeři jsme si pochutnali na kuřecím mase s rýží a omáčkou. Po večeři jsme si prohlédli fotky, co jsme nafotili, a řekli jsme si, jak je do příště zlepšit. Den jsme zakončili volným časem do večerní desáté hodiny. V deset hodin večer jsme již osprchovaní a s vyčištěnými zuby ulehli do postele připravení na další den.
Post

Úterní den se nesl v duchu vymýšlení a natáčení filmů. Ráno jsme vstali a šli jsme na snídani, která byla v podobě švédského stolu a velmi nám chutnala. Mohli jsme si vybrat z několika druhů jídel. Ráno jsme měli chvíli času na ranní hygienu a v devět jsme začali natáčet. Někdo měl pomalý start a další do toho skočili po hlavě. Během natáčení nám vyhládlo a ve dvanáct hodin jsme šli na oběd. Paní kuchařky nám připravily na oběd skvělé borůvkové knedlíky, které nám velice chutnaly, protože to byla hotelová specialita. Poté jsme měli odpolední klid, který jsem se si náramně užili. Někdo odpočíval, někdo hrál karty, někdo už stříhal film. Po odpoledním klidu jsme se vrhli zase k natáčení. Ze začátku nás to nebavilo, ale nakonec jsme si to užili. Až jsme dotočili nějaké záběry, šli jsme na večeři. Měli jsme dobré kuřátko s bramborami a i po večeři jsme měli večerní klid. V osm jsme šli na večerní program, kde jsme si ukazovali fotky, které jsem ten den nafotili, fotky byly zaměřeny na portréty. V devět hodin skončil večerní program a my jsme měli hodinu na hygienu. V deset byla večerka, ale co si budeme, kdo šel spát v deset hodin? Komu se chtělo, tak mohl jít na focení světlem, které se konalo venku.
Adler

Středa byl třetí den kurzu a předposlední den, kdy se dalo natáčet nebo stříhat. Hned po probuzení jsme šli v 8:00 na snídani a tam jsme si mohli vybrat, co jsme chtěli, třeba jako rohlík s máslem a se šunkou a nebo koblih. Po snídani jsme mohli jít stříhat,natáčet, hrát hry nebo se jen tak poflakovat. Skoro všichni už měli svoje filmy dotočené, a tak jsme měli klidný den. Potom jsme šli na oběd. K obědu jsme dostali polévku a rizoto. Po obědě jsme měli odpolední klid, po kterém jsme šli na procházku do zámku Velké Losiny, kde se natáčelo Kladivo na čarodějnice. Po prohlídce jsme šli i do centra nakoupit do večerky nějaké dobroty a pití. K večeru jsme se vrátili na penzion a před večeří byl ještě čas na natáčení a stříhání našich filmů. Po večeři jsme šli na své pokoje a připravili jsme se na večerní program, u kterého jsme si ukazovali fotky, které byly zaměřeny na portréty. Po programu jsme šli na pokoj, kde jsme hráli na mobilech, hráli karty a povídali jsme si. Večer jsme mohli fotit fotky s kreslením světlem, s panem učitelem Drábkem, které vypadaly velmi zajímavě. Ve středu jsme si užili a mohli jsme se připravit na poslední natáčecí den.

Ve čtvrtek jsme se probudili do předposledního dne na kurzu a do posledního dne, kdy se dalo ještě něco dělat s filmem. Ráno byla klasická snídaně a dopoledne jsme se vydali na druhou naplánovanou exkurzi. Zavítali jsme do ruční papírny Velké Losiny. V papírnách jsme viděli dlouhou historii jak papíru, tak i papíren v Evropě i ve světě. Shlédli jsme i krátký film o ruční výrobě papíru v Losinách. Po této prohlídce jsme se vydali zpět na penzion, kde jsme si dali náš poslední oběd. V odpoledním klidu už měly některé skupiny filmy hotové, a tak se věnovaly jiným společným aktivitám. Některé skupiny však ještě stříhaly, dotáčely poslední scény a dokončovaly své filmy. Po večeři a krátkém odpočinku skupiny začaly se slavnostním představováním filmů a i s jejich samotným promítáním. Každá skupina se představila a představili i své filmy. Filmy se všem skupinám povedly a v místnosti se po většinu času rozléhal hlasitý smích. Po skončení promítání jsme se někteří vydali ven k ohništi, kde se opékaly nejen špekáčky, ale i marshmallows a koblihy:) Poslední společný večer jsme si užili a rozloučili se v dobré náladě.
Richter

Poslední ráno jsme se probrali a šli jsme na snídani. Na snídaní byl jako každý den švédský stůl. Po snídani jsme si sbalili kufry, nachystali jsme se před hotelem a čekali na autobus. Jako zábavu nám pan učitel vytáhl drony, se kterým jsme si mohli vyzkoušet zalétat. Jako další nám pan učitel ukázal kameru, která fotila a natáčela v úhlu 360°. Nafotili jsme pár fotek a natočili video, ve kterém každý sdělil své pocity ohledně kurzu. Po asi půl hodině přijel autobus. Pan řidič nám pomohl naložit kufry a mohli jsme vyrazit směr Hranice. Asi po půl hodině jízdy jsme na přání žáků zastavili u MCdonalds. Každý si něco objednal a najedl se. Potom jsme nasedli do autobusu a jeli dál. V autobuse jsme se bavili a ani jsme se nenadáli a už jsme byli před školou, kde už někteří nedočkaví rodiče čekali na své děti.
Talaš

Druhý kurz filmy

Francouzi ve Velkých Losinách  ZDE

Film nese název Francouzi ve Velkých Losinách. Vypráví o rodině, která se rozhodne vyjet si na výlet na jižní Moravu se zájmem ochutnávat víno. Vše se ale zvrtne a na zastávce ve Velkých Losinách jim ujede autobus, jsou tedy odsouzeni k tomu, přežít několik dní v Jeseníkách. Jejich pobyt jim ztíží typická česká rodina, se kterou musí bydlet na jednom pokoji. Ačkoliv si zprvu budou lézt na nervy, najdou lék na všechny problémy. Alkohol. Myslíte, že spolu dvě rodiny s naprosto odlišnými zvyky dokáží přežít? To je otázka, na kterou najdete odpověď v našem krátkém filmu.

Francouzskou rodinu si zahráli Petr Adler v roli francouzského otce Alfreda, Anička Sýkorová v roli francouzské matky Margot, a Honza Kadlec v roli jejich syna Gabriela. Naopak českou rodinu ztvárnili Jakub Post jakožto český stereotypní otec Jarda, jeho ženu si zahrála Zuzana Elsnicová v roli Ivety a synem se stal Tomáš Richter, který si zahrál Kamila. Paní na recepci ztvárnila Nela Šišková a fotbalového rozhodčího si zahrál Patrik Jakel. Celý film režírovala a stříhala Nela Šišková.              

FILM SE JMENUJE ŽIVOT HVĚZDY  ZDE

V příběhu jde o známou hvězdu Petra, který se rozhodne cestovat do jiné země se svojí ochrankou Ihorem. Po cestě dorazí na hotel, kde ho potká nepříjemná situace, při které ho sledují dva neznámí muži. Bude ho čekat velký problém, který vyřeší s ochrankou a detektivem Tomem. Sejdou se v kavárně a domluví se, co dělat s dvěma muži a jak se vyvarovat. Detektiv jim poradí, ale ochrance se to pořád nezdá tak se s detektivem sejde znovu. Mezitím dva kriminálníci přepadnou hvězdu, která mezitím zůstala sama na pokoji. A jak to dopadlo, to se dozvíte ve filmu. Scénář jsme nakonec využili jen pro menší inspiraci jinak jsme to udělali podle sebe. Ve filmu hráli-Petr, který byl světoznámá hvězda, pak Nikolas s Ondrou jako kriminálníci, Ihor jako ochranka a Tomáš jako detektiv. Krátce se tak zúčastnili Patrik a Honza za policii a také Eliška jako číšník. Scénář zpracovali Tomáš a Petr. Střihačem byl Tomáš. Režisér byl Ondra a zvukařem byl Nikolas.

Love island  ZDE

Náš film s názvem Love Island je především o lásce. Účastníci této show si hledají partnera, se kterým se snaží o výhru v hodnotě 30 miliónů korun. Vyskytují se zde i hádky a různé zvraty. Celá show začíná příchodem srdíček (soutěžících), následuje párování a prohlídka krásné vily. Nesmí chybět ani randíčka, na kterých se odhalí skrytá tajemství. Účastníci chtějí především vyhrát a odjet domů se svým novým partnerem. Ke konci ale vše zkomplikuje příchod krásné a něžné Violety, která zamíchá kartami. Film byl natočen nakonec bez scénáře. Vedoucím a skvělým střihačem byla Eliška Stryková. Režisérem byla Adéla Nevrlová a make-up artistkou Natálie Musilová. Na nápadech a organizaci se podíleli všichni členové naší skupiny. Mezi herce patří Patrik Jakel, Vojtěch Randýsek, Jakub Talaš, Jan Kamidra, Adéla Nevrlová, Eliška Stryková a Natálie Musilová.

Survivor  ZDE

Tento film se jmenuje Survivor. Hlavní scénárista byla Veronika Randusová, ale podíleli jsme se všichni. Režisér byla Veronika Randusová a stříhala to Aneta Lukšíková a Veronika Randusová. Ve filmu hrají Mojmír: Matěj Chalupa, Josef: David Bujáček, Mařka: Sofie Nella Machová, Mahulena: Anna Tománková, Zdena: Aneta Lukšíková, Leošek: Matyáš Hazmuka a jako poslední je Blažena: Veronika Randusová. Film je o tom, že soutěžících soutěží o titul Survivora roku 2024. Soutěžící se utkají v různých disciplínách a taky se pohádají o velmi “zábavných a zajímavých” věcech. Jenom jeden se však může stát Survivorem a odnese si 1 000 000 korun. Kdo se jím však stane a odnese si neskutečnou výhru? No to se budete divit. Sledujte Survivor a děste se.

Soudkyně Brambora  ZDE

Příběh začíná policisty prohledávající místo činu, kde bylo porušení nočního klidu. Jelikož nenašli žádné důkazy, začal soud mezi sousedy Markem Dvořákem a Radimem Svrabem. U soudu se oba hádali, až to skončilo rvačkou. Soud nemohl nikoho odsoudit a skončil bez rozsudku. Ještě toho dne oba sousedi šli nahlásit podivné události, které se podle nich staly.

Vězeň  ZDE

Rodiče se doma pořád hádají. Matka začala mlátit svoji dceru a sousedi na ni zavolali policii. Policie přijela a zatkli matku. Dcera začala bydlet u otce. Dcera si hledala práci, kde ji vzali. Seznámila se s kolegy a začala jí první směna. Když měla první směnu, slyšela hlasy, ale nevěděla, odkud je slyší. Ráno se s kolegy sešla a vše jim o tom řekla. Kolegové si mysleli, že je paranoidní. Další noc se to opakovalo. Na druhou směnu ji nainstaloval manažer kamery, aby ji mohl hlídat. Při druhé směně se už tajemná osoba ukázala a viděl to i manažer na kameře. Hned zavolal policii.  Když přijela policie, tak dceru vyslechla. Po výslechu šli matku hledat. Když za matkou utíkali, tak se ji ztratila z dohledu. Policistka zavolala posily. Posily přijely, uslyšely křik u baru a utíkali jim na pomoc. Našli tam zraněnou dceru a mrtvou policistku. Dceru odvezli do nemocnice. Když ležela dcera v nemocnici, tak dostala zprávu, že její matka zemřela. Smutně si lehla a vyděsila se. Na druhé straně pokoje byla matka, mrtvá matka. Dcera se z toho zbláznila a houpala se na podlaze. Matka ji zvedla a šli spolu po chodbě. Dcera se jí ptala na otázky a matka ji jenom na to odpověděla, ať se jde zabít. Dcera souhlasila, protože po tomhle traumatu se nechtěla už trápit. Zabila se tak, že skočila z balkonu.

V cizí kůži  ZDE

Nápad na náš film vznikl zcela náhodně. Napřed jsme chtěli natáčet film inspirovaný známou komedií, nakonec jsme se však rozhodli pro film s vlastní dějovou linkou, postavami a dokonce i s ponaučením. Název filmu: V cizí kůži vznikl až na TMK. Film je o partě kamarádů, která se chtěla vydat na túru, avšak nečekala s vážnými komplikacemi. Ve filmu hrál napřed každý sám sebe, jak ho ostatní vidí a jak se doopravdy chová. Ve druhé části filmu se kvůli jistým komplikacím všem v partě prohodí jeho vlastnosti, každodenní činnosti i styl oblékání. Parta se na túře v lese napije z neoznačené lahve od členky party- Kiki. Na druhý den se všichni probudí už se zmiňovanými prohozenými rolemi, leknou se sami sebe v zrcadle a sejdou se v nedalekém dětském parku, kde se snaží přijít na kloub tomu, kdo nebo co je proměnilo. Nikdo netušil, kdo by je mohl prohodit až do chvíle, kdy se členka party Kiki začala chovat divně a byla často ve stresu. Na Kiki padlo obvinění ze všech stran a ona se napřed odmítala přiznat. Nakonec však přiznala, že si jen chtěla zkusit vyměnit role s Eliškou tím, že si umíchala svůj zázračný nápoj. Kiki se nakonec všem omluví a slibuje, že vše navrátí do pořádku a ještě před tím stihne říct ponaučení z této situace a pak se všichni vrátí do své normální podoby.

 

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články