Povídání o pejskovi a kočičce

01. 04. 2023     sekce: Fotogalerie     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

  Která zvířátka si doma děti nejvíce přejí? Morče, křečka nebo papouška? Možná , že na nejvyšší příčky by asi vyskočila kočička a pejsek.  A protože u nás ve škole si to také myslíme, pozvali jsme děti z mateřských škol právě za kočičkou a pejskem do pohádky.

  Pravidelné schůzky s předškolními dětmi jsou již naší tradicí. Odpoledne 20.března jsme naplnili třídy budoucími prvňáčky, abychom jim pomohli se perfektně připravit na blížící se zápis. Tentokrát paní učitelky s dětmi cvičily psaní přímé čáry, hlídaly správný úchop tužky, nezapomněly na cvičení s písničkou. Práce se všem dařila, když vtom se pejskovi roztrhla kaťata. Nezbylo, než díru zašít. A všichni jistě víme, co dal pan Čapek kočičce do tlapek, aby kalhotky zašila. Děti tkaničkovou dešťovkou díry také zašily. Ale kromě toho také upekly dort a pejska s kočičkou řádně poučily, co vlastně do správného a dobrého dortu patří.

  Vážení rodiče, přejeme vašim dětem, aby po vkročení do školy prožívaly pocity úspěchu. U nás se o to vždy snažíme. Zbývá jen dodat, přejeme vám šťastnou ruku při výběru školy. My už nyní máme náruč otevřenou.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články