Podle čeho vybíráte školu pro své dítě?

11. 04. 2024     sekce: Zápis do 1. třídy     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

V pátek a sobotu 5. a 6. dubna proběhl na naší škole zápis do 1. třídy. Děkujeme všem rodičům, kteří si vybrali pro vzdělávání svého dítěte ZŠ a MŠ Šromotovo. Věříme, že jejich projevenou důvěru odměníme každodenní kvalitní prací. Na závěr zápisu jsme se rodičů zeptali, podle čeho si vybrali školu pro své dítě a jakým způsobem zjišťují informace o škole. Také nás zajímala spokojenost rodičů s úrovní zápisu.

V první části nás zajímalo, co je pro rodiče při volbě školy důležité. Nabídli jsme celkem třináct možností, přičemž rodiče mohli vybrat i více důvodů.

V druhé části dotazníku nás zajímalo, odkud rodiče čerpají informace o škole, na základě čeho se při volbě školy rozhodují. Opět jsme nabídli možnosti (tentokrát osm) a opět mohli rodiče zvolit více odpovědí.

Rádi bychom, aby zápis proběhl v příjemné atmosféře, bez zbytečného čekání, ale zároveň aby byl dostatečně obsažný. Na jeho zajištění se podílí vysoký počet pedagogů. V roli průvodců a fotografů nám pomáhali osmáci a deváťáci. To vše proto, aby děti a rodiče byli u zápisu spokojeni. Povedlo se nám to?

Někteří rodiče na závěr dotazníku připojili své poděkování či povzbuzení do další práce. Moc za to děkujeme a těšíme se na viděnou na dalších společných aktivitách. První proběhne již v pondělí 13. května, kdy se sejdeme se všemi přijatými předškoláky.