Školní parlament byl zahájen.

01. 10. 2019     sekce: Parlament     autor: Zuzana Smahlová     tisk: tisk článku

Zápis z 1. schůzky ŽP 23. 9. 2019

1. Přivítání nových členů ŽP – novým členům parlamentu ze 3. tříd byla představena činnost ŽP staršími žáky z 9. tříd. Děkujeme jim za spolupráci.

2. Prezentace členů ŽP ve vitríně vchodu školy – realizace je naplánovaná do pol. října

4. Úklid okolí školy – přehled termínů: žáci dostali přehled termínů úklidu v okolí školy pro školní rok 2019/2020, který si vyvěsí na nástěnku ve své kmenové třídě. Třídy si kontrolují, kdy mají službu.

5. Organizace setkání ŽP v tomto školním roce – žáci budou svoláváni pozvánkami s programem schůzky. V letošním roce se schůzky parlamentu budou konat opět v učebně č. 87.

6. Plán akcí na školní rok 2019/2020 budeme pokračovat v organizování zavedených akcí: Sběr papíru, Mikulášská nadílka: realizovat budou 9. třídy, Vánoční výzdoba tříd: proběhne soutěž na 1.stupni, Valentýn, Aprílový den: diskutovali jsem o nápadech, žáci mají promyslet a na příští schůzce bude projednávat, přání ke Dni učitelů

7. Návrhy na nové AKCE:

Den za obnovu lesa – akci pořádají Lesy ČR. Žákům byla navrhnuta jako dobrovolná akce. Celorepublikově se koná v sobotu 19. 10. 2019. Úkolem parlamentu je zjistit počet zájemců. Pokud by se akce uskutečnila, žáci a rodiče by dostali podrobnější informace.

Ukliďme svět, ukliďme Česko – žáci parlamentu byli seznámeni s návrhem na novou akci, která by se uskutečnila v 2 pololetí.  

8. Připomínky: Žáci se vyjadřovali k návrhu na zavedení kvalitnějšího toaletního papíru. Jednoznačně se shodli pro zavedení, prozatím na zkušební dobu. Upozorňujeme všechny žáky, že pokud dojde k pohazování rolí a nepořádku na toaletách, bude se používat opět ten původní.

                                              

                                                                                                        Zapsala: Zuzana Smahlová, vedoucí ŽP