Turisticko-mediální kurz 9. B, 9. C 2023 aktualizováno

14. 06. 2023     sekce: Fotogalerie     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

Tento rok jako každý jiný naše škola pořádá pro žáky devátých ročníků týdenní turisticko-mediální kurz. Letos se konal od pondělí 29.5. do 2.6., účastnili se třídy 9.B a 9.C. Každý den pro nás byly přichystány procházky na nejrůznější místa v okolí. Dále jsme ve skupinách pracovali na filmech různých žánrů od vražd až po komedie. Cílem bylo vyzkoušet si  profesionální tvorbu filmu.

Na tomto kurzu vzniklo 7 filmů:

Výměna manželek – Adler, Hýža, Večerek, Kučmínová, Hubová, Benešová  film ZDE

Záhada – Dušánek, Frais, Nagy, Strnadlová, Staníková, Kaniecká, Polomíčková film ZDE

Kdo přežije – Skácelová, Ryparová, Sommerová, Konečný, Otruba film ZDE

Temný kraj – Hendrychová, Hlaváčová, Petrovský, Ptáček, Durďák film ZDE

Lov na Šromulíky – Nesvatbovy, Klimková, Otáhalová, Huvar, Sládečková film ZDE

Touha – Růžičková, Lahodová, Maródiová, Filipi, Molnár, Kozák film ZDE

Odysea: Víno a čas – Černota, Koláček, Pelc, Čepičková, Kulička film ZDE

 

V pondělí jsme měli sraz před školou v 8:00, kde jsme čekali na autobus, který přijel v 8:15 a odvezl nás na Soláň na penzion Lúka. Během cesty hrály písničky, zpívalo se a panovala dobrá nálada. Přijeli jsme hodinu před obědem, vybalili jsme se a zabydleli. Oběd byl velmi dobrý, měli jsme rýži s masem. Po obědě jsme odpočívali na pokojích, zhruba po hodině a půl jsme se vydali na první výlet, a to k chatě Čarták. Cestou jsme dostali za úkol fotit krajinu, zvěř a rostliny. Po výletu nás čekala večeře, na večeři jsme měli zapečené těstoviny, které byly výborné. K večeru okolo 19:00 jsme se šli podívat na fotky, které jsme nafotili. Konec dne jsme strávili na pokoji nebo venku, podle toho, jak kdo chtěl. Ve 22:00 jsme už museli být v pokojích, začal noční klid.

V úterý jsme vstávali okolo 8:00, abychom stihli snídani, na kterou jsme měli švédský stůl, který byl po zbytek výletu. Po snídani už jsme měli začít pracovat na našich filmech. Pracovali jsme na nich až do oběda. K obědu byl řízek s bramborem. Po obědové pauze jsme šli na dlouhou procházku do Velkých Karlovic. Zde jsme udělali menší nákupy, abychom doplnili zásoby. Na zpáteční cestu se vypravila pouze polovina žáků, druhá část jela autobusem s našimi učitelkami. Když jsme se vrátili, čekala nás večeře a poté jsme měli do 22:00 volno, ve kterém jsme dotáčeli scénky, hráli hry . Dobrovolníci šli po 22:00 na noční focení do lesa kousek od chaty s panem učitelem Drábkem. Poté jsme si popřáli dobrou noc.

Ve středu jsme až do 12:00 pracovali na svých filmech. Po obědě jsme někteří odpočívali, někteří točili.  V rámci odpolední turistiky jsme se všichni vydali na Čarták, poté k lyžařským vlekům, kde pan učitel Drábek vyfotil společnou fotku. Na zpáteční cestě jsme fotili přírodu, portréty a krásnou valašskou krajinu. Po návratu jsme na nic nečekali a pilně jsme se vrhli do práce na našich filmech.

Ve čtvrtek ráno jsme se nasnídali a hned se pustili do finálního natáčení. Napětí bylo veliké, času bylo málo, ale i přesto všechno jsme to zvládli.  Po obědě jsme pokračovali ve stříhání filmů. Atmosféra se dala krájet, jelikož některé skupiny bojovaly s technickými problémy, jiné zase nestíhaly. V 18:30 začalo promítání filmů, na které můžeme být právem pyšní. Potom jsme se přesunuli k táboráku a opékali špekáčky. Pan učitel Drábek, novodobý Tom Hanks, bohužel u rozdělávání ohně neuspěl, tudíž jsme byli nuceni použít sirky. U ohně jsme si zahráli na kytaru, zazpívali, zkrátka užívali atmosféru. Vyčerpaní a plni dojmů jsme šli spát. Večerníčkem byly bačovské vtipy.

V pátek jsme se nasnídali, sbalili si věci, uklidili si pokoje a čekali na příjezd autobusu. Úklid zabral asi nejvíce času, ale jako správná parta jsme si vzájemně pomohli. Autobus přijel, my jsme se rozloučili s penzionem a šťastni se spoustou zážitků odjeli domů.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články