Turisticko-mediální kurz 2019

07. 06. 2019     sekce: Fotogalerie     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

Stalo se již tradicí, že žáci 9. tříd prožijí poslední společný týden na Turisticko-mediálním kurzu. Letos se uskutečnil ve dnech 27. 5. – 31. 5. 2019 v krásném prostředí Velkých Losin v Jeseníkách.

Žáci vyjeli v pondělí ráno autobusem od školy s třídními učitelkami p. Dohnálkovou a p. Janouškovou, s vyučujícími informatiky p. uč. Drábkem a p. Bouchalou. Ubytovali se na chatě Brněnka a těšili se na první společný oběd. Po odpoledním klidu p. uč. Drábek rozdělil žáky do skupin a vysvětlil zadání úkolů, na kterých měly skupiny společně pracovat.

Každá skupina měla vytvořit sérii ……. fotografií květin do herbáře, portréty a hlavně natočení videa ……..

Po večeři přichystaly p. učitelky třídní tajný výlet do Velkých Losin a když se před žáky objevil nápis KINO, všem byl cíl jasný. Ve dveřích už čekal pan provozní, který jen pro nás pustil film BUMBLEBEE. Kino bylo jako ze starých časů a učitelé nostalgicky vzpomínali na již zaniklé kino Svět v Hranicích. Po skončení nastal urychlený přesun na chatu, neboť se blížil déšť.

V úterý celý den hustě pršelo, takže skupiny začaly natáčet uvnitř chaty svá videa, vymýšlely se scénáře, měnily se, škrtaly apod. Žáci zjistili, že není vůbec jednoduché domluvit se na něčem společně, že natáčení videa je zdlouhavá práce. Jakmile přestalo aspoň trošku pršet, vyrazili žáci na svižnou procházku do Losin, aby si něco dobrého nakoupili, a po cestě se opět fotilo.

Ve středu se počasí chovalo aprílově, takže když nepršelo, všichni běhali venku, aby dotočili scény do svých videí. Skupina kolem Mirka a Fanyho byla venku pořád, protože v lese natáčeli bojové scény z druhé světové války. Mezitím všichni stříhali, ozvučovali a dokončovali svou práci. Večer se hrály hry a uskutečnila se malá diskotéka.

Ve čtvrtek se konečně počasí umoudřilo a p. učitelky vyhlásily, že bude turistická část kurzu, takže všechny celé dopoledne provedly kolem zámku, zámeckého parku, papíren a lázeňského parku. Po obědě ve svém volnu skupiny rychle dokončovaly práci, aby zůstal čas na nacvičování programu na stužkování 9. tříd. Venku bylo krásně, takže až do večeře žáci zůstali na hřišti kolem chaty.

Večer se všichni společně sešli na promítání své práce, kterou dokončili se skupinou. Zasmáli jsme se u vtipných videí, prohlédli si portréty i herbáře. Kdo chtěl, mohl jít po setmění s p. uč. Drábkem fotit malování světlem.

Poslední noc proběhla v pohodě a klidu a ráno se žáci po snídani zabalili, rozloučili s chatou i s okolím Velkých Losin a hurá domů. V autobuse bylo ticho, všichni unaveně pospávali a těšili se do Hranic.

Videa, která žáci natočili, si můžete prohlédnout ve video galerii.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články