Pohádkové učení s pejskem a kočičkou

12. 11. 2014     sekce: Fotogalerie     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

   Odpoledne plné aktivit čekalo v pondělí 10.11.na předškolní děti, které k nám  chodí na naše  učení s pohádkou.  Společné chvíle s předškoláčky si však užily i paní učitelky, které se do příběhu Josefa Čapka vžily zcela naplno.
A tak po chodbách a třídách vesele poskakovali pejskové a  tiše našlapovaly kočičky.

    Děti si poslechly poutavý příběh a společně se známými zvířátky si procvičily jemnou motoriku svých tlapek, kreslily přímou čáru, vyzkoušely si pozorovací schopnosti, logické myšlení. Přesvědčili jsme se o tom, že budoucí prvňáčci se ničeho nebojí, spoustu věcí již znají a tak jim nedělalo obtíže si s námi povídat, odpovídat na zapeklité otázky, počítat do pěti, opakovat geometrické tvary, barvy.  Žádné z dětí nezůstalo pozadu ani při pohybových aktivitách. Vždyť skákání, běhání, prolézání…, to není přirozený pohyb jen pro kočičku a pejska, ale pro všechna mláďata.

   Protože děti správně splnily všechny připravené úkoly, dokonce upekly pomyslný dort, také zašily pejskovi díru na kalhotkách, zasloužily si dlouhou sladkou a dobroučkou  „dešťovku“.  A jak jim šmakovala!! Jistě si z pondělního odpoledne něco nového odnesli i rodiče, pro které byla připravena beseda o školní zralosti.

   V prosinci se nesetkáme s pohádkou, ale všechny naše věrné malé návštěvníky zveme na vánoční jarmark.  Pohádkově si budeme užívat zase 12.1. 2015.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články