Karkulka v pohádkovém učení

16. 01. 2015     sekce: Fotogalerie     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

Ve třech vyzdobených a připravených třídách se v pondělí 12.1. 2015 sešlo na dalším Pohádkovém učení téměř 60 malých návštěvníků. Bylo to poslední setkání před únorovým zápisem dětí do prvních tříd.
  Karkulka tentokrát naše malé kamarády provedla nejen pohádkou, ale také různými školními předměty. V tělesné výchově se děti prošly lesem, prokličkovaly kolem stromů, přeskočily potůček, přešly klády. Tím se krásně uvolnily a připravily se k následující přírodovědné práci. Jsme potěšeni, jaké znalosti děti mají o zvířátkách. Pěkně se nad obrázky rozpovídaly, takže prvouku také hravě zvládly.  Aby tomu bylo stejně i při psaní, zopakovaly si správné držení tužky a už se vrhly na uvolňování ruky psaním horního oblouku. Žáčci si psaní vyzkoušeli jak na interaktivní tabuli, tak i v pracovním listě. Že se nemusí číst jen písmenka, ale také obrázky, Karkulce ukázali ve čtení. Matematika byla pro děti lehounkým pírkem. Lehce totiž spočítaly všechny natrhané kytičky pro babičku, uložily je do košíčku a spěchaly si pro sladkou odměnu. Karkulka se s nimi totiž rozdělila o dobrou bábovku. Děti naplnily bříška a spokojeně spěchaly domů dokončit rozdělanou práci v dalších pracovních listech.
   Během všech setkání s předškoláky jsme se učili potřebným dovednostem a znalostem, které budou děti potřebovat při únorovém zápisu do prvních tříd. V každém případě již přijdou do důvěrně známého prostředí, setkají se s učiteli, které již také znají a tak první důležitá zkouška v jejich životě se odehraje v pohodě, bez slziček a napětí. Vždyť si za námi přijdou zopakovat jen to, co již dávno zvládají.
  Věříme, že volba rodičů bude správná a jejich kroky s budoucími prvňáčky povedou 6. a 7. února právě do naší školy, kde jsou všichni pedagogové připraveni je přivítat a věnovat se jim od této chvíle a v dalších měsících a letech s nejlepším vědomím a svědomím a budou je provázet každodenní kvalitní, poctivou a odbornou prací.    

 

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články