Fotografický výlet do ZOO Lešná

14. 11. 2018     sekce: Fotogalerie     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

6 žáků naší školy navštívilo v rámci fotografického kroužku ZOO Lešná ve Zlíně. Jeli jsme se učit jak správně fotit zvířata. Do ZOO Lešná jsme se z Hranic dopravili autobusem. V autobuse jsme si vysvětlovali, jaké specifika má focení v ZOO. Vysvětlili jsme si, co je to ZOOM a MAKRO, jak s nimi pracovat, jak vyfotit zvíře přes sklo nebo mříže tak, aby nebyly na fotografijích vidět. Dále jsme řešili, jak umístit zvíře na fotografii, čili co je kompozice, a pro motivaci jsme si ukázali nejlepší fotografie pořízené v minulých letech. Díky tomuto povídání nám cesta rychle utekla.

Počasí nám přálo a to slibovalo pěkné fotografie. Děti fotily a foťáky cvakaly. Samozřejmě jsme se nezapomněli zastavit na něco dobrého. Čas uplynul jako voda, po třech hodinách jsme se sešli před východem ze ZOO, protože jsme nestihli vše, domluvili jsme se, že pojedeme pozdějším autobusem. Získali jsme ješte hodinu a půl a tak jsme vyrazili za zvířaty, které jsme doposud nestihli. I prodloužená čas rychle utekl a tak jsme  museli domu. V autobuse proběhla první prezentace fotek, všichni si se všemi postupně vyměnili foťáky a ukazovali si snímky, povídali si, co zajímavého viděli a vyfotili. 

Řekli jsme si, co se dalo vyfotit lépe a dobré fotky byly pochváleny. Po příjezdu jsme se rozešli na "Šromoťáku". Tím, ale pro malé fotografy akce neskončila, dostali domácí úkol. Probrat si doma fotografie a vybrat 20 dobrých a 6 úplně nejlepších.

Další pondělí žáci donesli nejlepší fotografie do školy a odpoledne jsme provedli společné promítání a hodnocení fotografií na projektoru. Řekli jsme s chyby a jak to vyfotit lépe.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články