Šrompiáda 2024

26. 06. 2024     sekce: Akce školy     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

Dne 25. června se naše škola otřásla v základech při tradiční Šrompiádě 2024. Jedná se o sportovní den uspořádaný pro žáky druhého stupně. Šrompiáda započala jak jinak než zapálením slavnostního ohně, který symbolicky odstartoval den plný smíchu, soutěžení a nečekaných momentů, které by dokázaly pobavit i ty největší školní skeptiky.

Disciplíny plné zábavy i adrenalinu

Celkem se soutěžilo ve 20 disciplínách, které zahrnovaly vše od klasických štafetových závodů až po kreativní skládání a trefování se vlaštovkami do cíle. Ale to nebylo všechno! Vrcholem dne bylo přehazování si vejcem - disciplína, kde se odhodlání a trpělivost mísí s adrenalinovou hrou o to, komu vejce praskne jako první. Dalšími atraktivními stanovišti byl například hod granátem na cíl, kde si děti mohly vyzkoušet svou přesnost a koordinaci. V soutěži zvané waterpong šlo o to, kdo nejrychleji dokáže trefit míček do vody. Běhací pexeso přineslo spoustu smíchu, když se děti snažily najít správné dvojice obrázků. Znalostní test zase prověřil jejich chytrou hlavičku. A jako třešnička na dortu byla jízda na motokárách, kde se z některých žáků stali opravdoví závodníci. Navíc, žáci si mohli zahrát kan-jam, kde se snažili hodit frisbee do speciálního koše, nebo cornhole, kde se házely pytlíky do otvorů na dřevěné desce. Stavění věže pak prověřilo jejich trpělivost a dovednosti v balancování. Samozřejmě, žádná Šromoolympiáda by nebyla kompletní bez nečekaných zvratů. Například, během vlaštovkové soutěže se ukázalo, že některé vlaštovky mají talent pro vlastní život a létají úplně jinam, než kam bylo zamýšleno. 

Sluníčko nám svítilo a teplota byla přesně tak akorát. Nikdo se nespálil ani neumrzl, což je u školních akcí vždy malý zázrak. I meteorologové by nám mohli závidět takové počasí!

Den byl zakončen slavnostním předáním zmrzlin a diplomů, kde každá třída dostala uznání za svůj úžasný výkon a nadšení. Byla to opravdu Šromoolympiáda plná nezapomenutelných zážitků, které budou ještě dlouho rezonovat v našich vzpomínkách.

Výsledky:

Mladší žáci:

  1. 6.B (88 bodů)
  2. 7.B (87 bodů)
  3. 7.A (80 bodů)
  4. 6.C (69 bodů)
  5. 6.A (67 bodů)

Starší žáci:

  1. 9.A (91 bodů)
  2. 8.B (72 bodů)
  3. 9.B (66 bodů), 8.C (66 bodů)
  4. 8.A (64  bodů)
  5. 9.C (50 bodů)
 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články