Vánoční dílny se připravují!

21. 11. 2022     sekce: Akce školy     autor: Tereza Cabáková     tisk: tisk článku

Tradiční vánoční dílny a Jarmark se připravují

ZŠ a MŠ Šromotovo Hranice ožívá vánoční atmosférou, tradiční projekt nazvaný Děti a Vánoce proběhne v plném rozsahu, bez omezení ve čtvrtek 8. 12. 2022. Během dne se tedy uskuteční 25 dopoledních dílen, 2 odpolední dílny, zpívání koled a odpolední jarmark.  Žáci už začínají s vánoční výzdobou tříd a chodeb a připravují výrobky.

Všichni žáci 1. – 9. tříd se předem rozdělí do 25 dílen s vánoční tematikou, ve kterých budou během dne tvořit výrobky na jarmark. V těchto skupinách se sejdou mladší se staršími a učí se vzájemné pomoci. Žáci 9. ročníku se postarají o to, aby malé děti odvedli do správných dílen.

Každá dílna bude mít jiné zaměření, např. žáci vyrábí dekorace z přírodnin, nitěnou grafiku, macramé, dekorace z vlny, drátují, korálkují, háčkují, pečou vánoční perníčky, vyrábějí ozdoby z papíru, skla, keramiky, baněk, stuh a látek, zdobí svíčky. Po obědě se žáci sejdou v jídelně a nastane čas přípravy vánočního jarmarku. Každá třída a školní družina má přidělený stůl, který si vyzdobí svými výrobky z jednotlivých dílen, ale i z hodin pracovních činností. Vánoční atmosféra vypukne v 15 hodin a všichni žáci ZŠ a MŠ Šromotovo se těší na účast rodičů, prarodičů, přátel školy i širokou veřejnost, aby se mohli pochlubit svou šikovností a zručností. Přijďte se podívat na nové nápady, výrobky, můžete najít nové inspirace a nápady. Budete si moci sami vyrobit vánoční dekoraci v odpoledních dílnách. Tentokrát pro Vás máme připraveno broušení skla a mramorování svíček. Těšíme se na Vás.

Terezie Cabáková

Dílny: Vedoucí dílen jsou všichni pedagogičtí pracovníci a

p. ekonomky

1. p.Cabáková, Malá - korálky