Jarmark se opět vydařil!

08. 12. 2016     sekce: Akce školy     autor: Tereza Cabáková     tisk: tisk článku

Vánoční jarmark na  ZŠ a MŠ  Šromotovo

         Ve středu  7. 12. 2016 se na ZŠ a MŠ  Šromotovo  uskutečnil projekt Děti a Vánoce, kterého se zúčastnili všichni žáci školy i děti mateřské školky Pastelka.  Během dopoledne se  malí i velcí žáci snažili společnými silami pod vedením vyučujících zhotovit v 24 vánočních dílnách výrobky na odpolední Vánoční jarmark.

Vyráběli vánoční dekorace z různých materiálů, drátovali, pekli a zdobili perníčky, vystřihovali ozdoby z papíru, vyráběli stromečky a šperky z korálků, svícny ze skla, svíčky z vosku, věnce z vatelínu, malovali na hedvábí, tvořili vánoční přání na PC, vyhledávali informace o vánočních tradicích v jiných zemích a mnoho dalšího.

         Po obědě měli žáci plno práce, museli  připravit  školní  jídelnu, ve které se od 15 hodin konal Vánoční jarmark. O vánoční výzdobu jídelny se již tradičně postaraly paní vychovatelky ze školní družiny. Všichni se těšili na své rodiče, prarodiče i kamarády, aby se pochlubili svými výtvory nejen z vánočních dílen, ale i z hodin pracovních činností a  výtvarné výchovy. Každá třída měla svůj stánek a vybraní  žáci netrpělivě očekávali první  návštěvníky.

Po zahájení jarmarku bylo jasné, že návštěvnost bude opět veliká, v jídelně to chvílemi vypadalo jako ve včelím úle. Všichni obdivovali výrobky dětí a  nálada byla skutečně předvánoční.

Rodiče si mohli zhotovit výrobek v  odpolední dílně, občerstvit se výborným svařeným vínem a punčem či jídlem, které připravily kuchařky školní jídelny. Před jídelnou  děti zpívaly a hrály vánoční koledy.

         Tento den byl opravdu velmi vydařený, děti byly pyšné a spokojené, že se jejich vánoční výrobky líbily a byly náležitě oceněny.

         Děkujeme za veškerou podporu všem, kteří se na náročné přípravě projektu podíleli, všem zaměstnancům školy, rodičům, veřejnosti a partnerům Grantového programu. Děkujeme i Sdružení rodičů a přátel školy, které finančně podpořilo všechny třídy.

         Chtěli  bychom Vám  popřát klidné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a spokojenosti  v novém roce 2017.

Video z jarmarku najdete zde.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články