Škola zavřená, co lyžák, taneční, výuka a paragraf?

11. 03. 2020     sekce: Informace     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

Lyžařský výcvik

V pondělí 16.3.2020 měli žáci 7. ročníku odjet na týdenní lyžařský výcvik na Grúň. I když MŠMT a Olomoucký kraj umožnilo organizaci již objednaných lyžařských výcviků, Bezpečnostní rada města Hranice rozhodla o tom, že se lyžařský výcvik neuskuteční. Toto rozhodnutí respektujeme a proto s konečnou platností sdělujeme, že lyžařský výcvik se ve školním roce 2019/2020 ruší. Omlouváme se za to, že jsme během dnešního dopoledne poskytovali rodičům jinou informaci, ale nedá se nic dělat. S poskytovatelem ubytování máme sjednanou smlouvu, která zahrnuje storno ve výši 1 000 Kč na osobu. Abychom nemuseli storno platit, jednáme s poskytovatelem ubytování o alternativě, že by žáci jeli na lyžařský výcvik příští školní rok. Zaplacená záloha by se využila na pobyt příští rok a storno polatek by nebyl účtován. V této chvíli je v jednání vhodný termín tak, aby byla vyšší pravděpodobnost příznivých sněhových podmínek.

Proto Vás prosíme o trpělivost, rozhodnutí by mělo padnout do 14 dnů. Buď pobyt zrušíme bez náhrady se zaplacením storno poplatku nebo lyžařský výcvik přesuneme na příští školní rok.

Taneční

Žáci devátých ročníků měli před sebou poslední tři lekce tanečních a závěrečnou kolonu. Po dohodě s panem Münsterem, vedoucím mistrem, sdělujeme, že zbývající tři lekce tanečních proběhnou v náhradních termínech a to ve středy 13., 20. a 27. května. Závěrečná kolona proběhne za účasti rodičů v sobotu 30. května. I když květen již není plesová sezóna, věřím, že se deváťáci zúčastní v hojném počtu :-).

Vzdělávání

Doba uzavření školy bude minimálně 14 dní, spíše předpokládáme, že tak bude minimálně do konce března. Aby děti nevypadly úplně ze systému vzdělávání, dovolte mi seznámit Vás se způsobem předávání úkolů a konzultací s vyučujícími. Rodiče prosíme o podporu a také o to, aby dohlédli na žáky, že se doma vzdělávají.

1. stupeň

Žáci prvního stupně budou mít úkoly a informace od třídních učitelů na třídních webových stránkách. Prosíme žáky a rodiče, aby třídní weby pravidelně navštěvovali, ideálně každý den.

2. stupeň

Žáci druhého stupně budou dostávat úkoly prostřednictvím mailů, případně formou aplikace messenger. K posílání úkolů budou využity maily, které jsou tzv. školní (obsahují doménu goog.zssromotovo.cz). Prosíme žáky 2. stupně, aby si prohlíželi došlou poštu v této mailové schránce, opět ideálně každý den. Děkujeme.

9. ročník

Žáci 9. ročníku mají před přijímacími zkouškami. Proto doporučujeme, aby se v tomto období intenzivně věnovali přípravě na přijímací zkoušky. Vhodnou přípravou je řešení testů z dřívějších let. Najdete je na stránkách společnosti Cermat. Pokud budete chtít něco z testů konzultovat se svými vyučujícími českého jazyka a matematiky, máte možnost prostřednictvím mailů učitelů (najdete je zde).

Pokud si budete chtít odpočinout od přijímacích zkoušek, můžete pracovat na absolventských pracech. Opět můžete v případě potřeby kontaktovat své konzultanty z řad učitelů školy. V oblasti úpravy textu se můžete případně obrátit na pana Drábka, vyučujícího informatiky.

Cizí jazyky

Pro upevňování dovedností v cizím jazyce je vhodné využívat webové aplikace, které máte například k dispozici k některým pracovním sešitům. Opět se můžete v případě potřeby obrátit mailem na své vyučující cizích jazyků.

Zájezd do Londýna

Zajištěný zájezd do Londýna, který má proběhnout v době od 5. do 9. května, zatím není zrušen. S pořadatelem zájezdu jsme v kontaktu, v případě změn Vás budeme včas informovat.

Žádost o "paragraf"

Pokud budete potřebovat potvrzení pro zaměstnavatele a pro následné vyplacení sociální dávky, že škola je uzavřena, můžete využít některý z níže uvedených způsobů:

  1. potvrzení si osobně vyzvednout ve škole u paní Mrnuštíkové a to v každý pracovní den od 8:00 do 11:00 hodin
  2. požádat paní Mrnuštíkovou o elektronické zaslání potvrzení (bude elektronicky podepsáno) na mailu mrnustikova@zssromotovo.cz nebo na telefonu 774 470 724

Podrobnější informace k vyplácení dávek naleznete zde.

Děkujeme za vstřícnost, případné aktuální informace budou opět na školní webu.

Aktualizováno 13.3.2020, 8:00

Na základě vyhlášení nouzového stavu se dnem 13.3. uzavírají sportovní areály a tělocvičny. Prosíme veřejnost, aby toto nařízení respektovala a nevyužívala venkovní sportovní areál, dopravní hřiště a tělocvičnu školy. Děkujeme za pochopení.

Radomír Habermann, ředitel školy

 

 

Nejčtenější články