Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

04. 02. 2021     sekce: Úspěchy žáků     autor: Petra Kunovská     tisk: tisk článku

Celostátní soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR je navzdory nepříznivé epidemiologické situaci v plném proudu. Regionální kola soutěže se uskutečnila distančně formou on-line testu v jednotném termínu v úterý 26. ledna 2021 a zapojilo se do nich téměř 900 žáků základních škol ze všech krajů republiky.

Z regionu Přerovsko a Novojičínsko, jehož garantem je obor Aplikovaná chemie SPŠ Hranice, se on-line testu zúčastnilo celkem 40 soutěžících ze 14 základních škol.

Naši školu úspěšně reprezentovali tři žáci z devátých tříd, kteří uspěli nejlépe ve školním kole. To jsme zvládli v litopadu ještě v lavicích v rámci běžné výuky ve škole.

Umístění našich žáků:

Veronika Spilková (9. B) - 4. místo v regionálním kole - 5. místo v Olomouckém kraji.

Jan Kostka (9. B) - 11. místo v regionálním kole - 9. místo v Olomouckém kraji.

Denisa Hegarová (9. C- 28. místo v regionálním kole - 36. místo v Olomouckém kraji.

O tom zda a jakou formou budou pokračovat další kola soutěže se rozhodne v únoru 2021.

Děkuji žákům za reprezentaci školy!