Postup do celostátního kola soutěže IT-SLOT

27. 11. 2017     sekce: Úspěchy žáků     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

Do prvního kola soutěže IT-SLOT se zaregistrovalo 203 základních škol z celé ČR.
Zaregistrované školy přihlásily 4 599 žáků, z nichž 4 012 odehrálo první kolo soutěže, a my máme hned 2 žáky ve finále.

Z naší školy postoupili Simona Hegarová a Daniel Šrámek

IT-SLOT je soutěž pro žáky se zájmem o informační technologie a logické myšlení. Soutěžních úlohy jsou zaměřeny na oblast základních vědomostí o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování a také na  matematické a logické myšlení.
Soutěž proběhla v ÚT a ST v učebně infotmatiky na naší škole. Soutěž si vyzkoušeli všichni žáci rozšířených informatik v 8. a 9. třídách. Soutěž probíhala  on-line.
Finálové kolo, do něhož postoupíilo 45 nejlepších účastníků kvalifikace, bude hostit pořadatel soutěže, Soukromá střední škola výpočetní techniky Litvínovská 600, Praha 9 - Prosek.
Jak dopadli naši žáci se můžete podívat zde: https://www.it-slot.cz/results/year/2017

Vše najdete na www.it-slot.cz/