Ukázky výcviku služebních psů pro děti ze školní družiny

27. 04. 2015     sekce: Družina     autor:     tisk: tisk článku

V pondělí 20.4.2015 děti ze všech oddělení školní družiny ZŠ a MŠ Šromotovo náměstí Hranice přivítali na školní zahradě psovody Městské policie Hranice s jejich psími kolegy. Děti se už nemohly dočkat, kdy se objeví na naší školní zahradě. V okamžiku, kdy se uniformovaní strážníci dostavili, jejich psi Falko a Casyn – belgičtí ovčáci, si svým vzezřením získali nejen u dětí obrovský respekt.

Psi Falko a Casyn postupně prokázali své dovednosti při zadržování, vyštěkávání a hlídání pachatele. Na malou chvíli jsme se ocitli i v akčním filmu, když se pes nebojácně vrhal na pachatele, který po něm několikrát „vystřelil“. Obdivovali jsme fyzickou vytrvalost pana Ivana Šimona v roli figuranta - pachatele, který byl oblečen do ochranného obleku o hmotnosti cca 12 kg. Dozvěděli jsme se, že i přes speciální povrchovou úpravu materiálu tuhého obleku,„ pachatel“ utrží mnohé podlitiny a škrábance při samotných zákusech psa.

Oba psi vynikali perfektní poslušností vůči svým pánům a bylo zřetelné, že je jejich práce oboustranně baví. Děti a někteří rodiče, kteří se zúčastnili také, byli ukázkami přímo nadšení a rádi jsme je na konci odměnili velkým potleskem a dárkem ve formě obrovské kosti z buvolí kůže. Musíme ocenit precizní připravenost psovodů Městské policie stávající z mravenčí práce, která stojí za výkony jejich zásahových psů.

Děti ze školní družiny jsou velmi vděčné vedoucímu Městské policie Hranice panu Mannovi a psovodům panu Tomášovi Vývodovi,  Jiřímu Klevarovi a Ivanovi Šimonovi za umožnění a realizaci ukázek výcviku služebních psů Falka a Casyn.

Mnohokrát děkujeme za jejich ochotu, vstřícnost a velmi zdařilou akci. Děti a paní vychovatelky přeji psovodům a jejich psům mnoho pracovních úspěchů a zdraví do jejich další užitečné práce.

Děti a vychovatelky školních družin ZŠ a MŠ Šromotovo náměstí, Hranice

Mgr. Michaela Krumniklová